• Brothers

  • Tsunaida Koi no Kanaekata

  • Tokimeki Mononoke Jogakuen

  • Heart no Kakurega

  • 1
  • 2

En sonunda oldu

Gecenin bir yarısı "Oldu en sonunda oldu bim bam bom." ve " Nedir bu gördüğüm tanrım rüya olsa/ Toplanmış her şeyi gidiyor mu yoksa." dizelerini bağıra çağıra seslendiriyorum. Bu güzel parçaların melodileriyle de dans etmeyi unutmadım. Sevincimin kaynağını hemen anlatıvereyim.

Duş sonrası tartıya çıktığımda 80.6 sayısını gördüm, tartımın bozuk olma ihtimalini göz önüne alarak farklı yerlerde de tartıldım; ama gördüğüm sayı 80.6’ydı. Laura Branigan’ın bence ölümsüz eseri olan Self Control parçası eşliğinde kalçalarımı sallaya sallaya kutladım kendimi. Spor salonuna kaydolduğum gün 87.7 gelmiştim; ama şimdi "Yeniden başlasın, aşk ateşim yansın." dizelerini haykırıyorum sevinçle.

Spor salonuna başlayalı iki buçuk ay oldu. Bu süre zarfında diyetimi de bozdum, kimi zamanlar çalışmaya da gidemedim; ama kaslı kadın ve erkeklerin videolarını izleyip posterlerine bakarak kendimi gaza getirdim. Yürüdüm, koştum, pedal çevirdim, ağırlıklar kaldırdım, en önemlisi de kendime şu cümleleri hatırlattım: İmaj önemlidir, fit görünüm iyidir. Çalışıp terimi akıtmam sonucu fedai gibi önde giden göbeğimi geriye çekebildim. Düzenli spor yaparak kilolarımın bir bölümünden kurtulma sevincini yaşamaya başladım.

Salondaki zorlu çalışma programımı anlatmaya kalksam çok ilginç gelmez belki size; ama oradakilerle yaptığım diyalogları ve hareketleri videoya çekip Youtube kanalına yüklesem pek çok takipçim olurdu belki! Eğitmenim olan kişi yirmi bir yaşında, tam bir kas yığını. İnsanları gaza getirme konusunda da bence oldukça iyi. Spor salonundaki eğitmenlerin Fatih Terim gibi ara gazı verici özellikte olması gerekir bence. Zaman zaman abi abi diyerek hareketlerimi kontrol etmesi ve yanlışlarımı düzeltmesi can sıkıcı olsa da bu kadarına katlanıyorum mecburen. Hay, abini babalar götürsün diyen iç sesimi susturuyorum ki eğitmenimin yönlendirmeleriyle vücudumu sıkıntı yaşamadan biçimlendirmeye devam edebileyim. Sağ olsun, iki buçuk aydır nazıma katlanıyor. Youtube kanalı açıp da video yükleyeceğim diye diye başını şişirdim, o da çalıştığım hareketlerin videolarını ve fotoğraflarını telefonumun kamerasıyla çekti. Diyet programımı da sıkıca takip etti.

Salonda çalışmayı sıkıcı bulduğum anlarda da desteğini esirgemedi. Hareketli parçalar eşliğinde beni kısa süreli dans etmeye zorladı, kendisi karate ve kick boks bildiği için değişik dans figürleri sergiliyordu. Ben bunun yanında tabii ki ezilmedim. Özellikle seksenli yılların efsanevi disko müziklerinden oluşan listemi dinlerken vücudumun ritimlere verdiği tepkiyi görünce beni alkışlayıp gaza getirdi:)) Zaman zaman aynı hareketleri yaptığımı gördükçe de üzerime daha çok geldi. Abi bu hareketler eskidi, farklı biçimde dans et diye diye Youtube kanalındaki yerli ve yabancı pek çok dans videosunu izlememi sağladı. Sıkıcı antrenman programımın içine sevdiğim müzikleri ve dans figürlerini de ekleyince yedi sekiz kilo vermek işten bile olmadı.

Salonda çalışan bir beden eğitimi öğretmeniyle tanıştım. Vücut gelişimimi takip etti, ilk geldiğiniz günlere göre çok değiştiniz dedi. Düzenli olarak iki yıl fitness programında çalışırsam da salonda posterleri olan kaslı harikalara dönüşeceğim müjdesini de verdi. Baklava kası olarak da adlandırdığımız six packlerimin belki sekiz tane olmayacağını; ama yine de düzenli çalışmam sonucunda görüntümün çok iyileşeceğini söyledi. Anacığım, baklava kaslarım çıksın da üçe beşe bakmam ben!

Yanlış hatırlamıyorsam on gün önce yine salonda çalışıyordum, kardiyo egzersizlerini bitirip dinlenmeye başlamıştım ki içeri biri girdi. Yanıma gelip bana selam verdi. Ben şaşırdım açıkçası, bu kişinin bana selam vermesine. Arkadaşlık sitesinden tanışıp da buluştuğumuz kişiydi kendisi, aynı lisede ve dönemde okuduğumuz bilgisini öğrendikten sonra benle olmayı istememişti. Aramızda geçen o tatsız olaydan sonra bu kişiyle karşılaşacağım aklımın ucundan bile geçmezdi. Hadi karşılaştım, gelip de bana selam vermesine ne demeliyim? Görüşmediğimiz sürede gidip estetik cerrahına yağlarını aldırtmış, gıdısını düzelttirmiş, vücudunda olan benleri aldırmış. Çok da umurumdaydı sanki yaptığı şeyler. Neyse çok fazla konuşmadan geçti o da çalışmasına. Hayat sürprizlerle doludur cümlesini aklımdan geçirdim bu karşılaşmadan sonra.

Harika melodiler eşliğinde yaptığım fitness çalışmaları ve danslardan sonra göbeğim giderek küçüldü, vücudum inceldi, göğüs kaslarım belirginleşmeye başladı. Yaşamımda güzellikler artmaya başladı, geçici de bir iş buldum, işten kısa zamanda şutlanmazsam eğer alacağım parayla kimi tasarılarım var. Yıllar önce ameliyat olmuştum ve yara izi kalmıştı. İlk olarak estetik operasyonla yara izlerinden kurtulacağım, bu izleri görünce kendimi iyi hissetmiyorum açıkçası. Daha sonra da kendime kamera alacağım. Kamera alırsam rahatça çekerim videoları. Kankam Nones’in yanına da gidersem zaten onlarca eğlenceli video çekeriz, videoları da editleyip Youtube sitesine yükleyecek biçime getirirsem keyfimiz daha da artar.

Ekip arkadaşlarıma çalışmaları için teşekkür edip sizi sitemizin projeleriyle baş başa bırakayım. Bir başka yazıda görüşmek üzere!

Yagami

 

10 EKİM PERŞEMBE

Gokudou Darling 1
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

Hana wa Saku ka 14-14.2
(Çeviri:
Nyoteida Düzenleme: Willjace)

Fluttering Feelings 54-55
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Murcielago 65
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinkaron)

Koisuru Boukun 65
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

The Priest's Chart 90-91
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Zeze)

19 Tian 301-302
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

 

 

 

Kategori: Güncel Yazıları

YAKINDA

HF Chat

Developed in conjunction with Ext-Joom.com