• Magia Record

  • Heart no Kakurega

  • Tokimeki Mononoke Jogakuen

  • Tadaima, Okaeri - Hitoyasumi

  • 1
  • 2

Kendime Yeni Bir Neden Lazım

Bu sene iyi geçmedi söylemem lazım:

Geride bıraktığımız yıl, benim için çok güzel geçti deyip de ne Pollyanna karakterinin insanın içine dokunan buruk neşesinden bahsedeceğim ne de Lotte’ye umutsuz bir aşk besleyip de bunalım sonucunda kendi yaşamını sonlandıran Genç Werther’den.

2019’un başları benim için açıkçası çok da iyi geçmemişti, sıkıntıları yoğun olarak yaşadığım dönemlerim çok fazla oldu, gerek aile içi ilişkiler gerekse diğerlerinde çoğu zaman çuvalladım, yanlış kararlarım da oldu, gereksiz insanlarla ve işlerle de kıymetli zamanımı boşa harcadım. Pek çok insanın da hayatında olan şeyleri yaşadım işte, zaman zaman gereksiz tepkiler versem de kuyruğu bir şekilde dik tutmayı başardım. Yaşadığımız sevinçler ve hüzünlerin günün sonunda aynı potada eriyip de birbirine karıştığına tanık oldum sadece.

Kader beni seçmedi ama görmemem lazım:

Çocukluk kitabımın sayfalarında bıraktım kaderin seçimi, şansın yüze gülmesi, soyut varlıkların sevgisi ya da nefreti gibi konuları. Hakkında bilgi sahibi olmadığım konularda konuşmam ve yorum yapmam bence hoş olmaz. Severek dinlediğim bu parçanın dizelerinde yaşama dair pek çok şey olsa da kaderin seçmeme durumunu bir kenara bırakıp susma hakkımı kullanmak bana daha mantıklı geliyor.

Belki birdenbire yeniden başlamam gerek:

Olumsuzluklar üst üste gelmeyi sever, günlük rutinlerimiz bir süre sonra bizi robotlaştırabilir, hiç kimseyi umursamadan çığlık çığlığa şarkı söylemek istediğimiz anları yaşamaya başladıysak eğer yeniden başlamanın zamanı bence gelmiştir. Kırılma anlarımdan sonra canım dostlarımın sayesinde yeniden başlama cesaretini gösterdim. Yeniden başlamanın iyi mi kötü mü olduğunu bilemesem de macera dürtüsüne kendimizi bırakmak bazen yapılacak en iyi şeydir bence.

Eskiden taptığımı bugün taşlamam gerek:

Eskileri taşlama konusunu açıp açmamakta tereddüt etsem de anlatayım, sonuçta biz bizeyiz! Yaklaşık iki buçuk sene önce aradığım ölçütlere uyan biriyle tanıştım. O kişiyle adı belki de aşk olmayan bir şeyler yaşadım. Hoş günler geçirip Free53, Kedikesençatlakfare ve Nones ile de mutluluk anlarımı paylaşıyordum. Sevgilimin ağzından çıkan çiçeğim, böceğim, yavrum gibi sözcükler yüreğimde kıpırtılar oluşturuyordu. Emekli jeoloji mühendisi olan bu enerjik kişi asla boş durmayı sevmediği için bulunduğu yerdeki bir okulda İngilizce dersleri de veriyordu. Duygusal biri olduğu için çocukları ve gençleri gerçekten seviyordu. Öğrencileriyle şakalaşmak, onlara gerek maddi gerekse manevi yönden yardımcı olmak hobileri arasındaydı. Bu duygusal kişiye bağlanmıştım işte, onun yanında kendimi rahat hissediyordum ve romanlara, şiirlere, hikayelere konu olan ve adına aşk denilen şeyi ilk kez içimde hissediyor gibiydim. Hatay’ın Yayladağı ilçesine bağlı bir köyde çok hoş bir ev yaptıran bu kişi, bana birlikte yaşama teklif etti, ne kadar da seviniyordum bu duruma. Ailesi bunu yemeğe çağırmıştı, beni de yanında götürdü ve okuldan öğretmen arkadaşım diye tanıttı. O gün güzel bir yemek yemiştik, çok mutlu olmuştum. O kişiyle birlikte yaşayabilmek için aileme açılma fikrimi bile konuştum kendisiyle, çok ciddiydim. Bizim ilişkimizi bilen yakın dostlarımızın da katılacağı nişan kutlamasından konuşmak, onun da hoşuna gidiyordu. Hakan’a yüzük almak için internetten araştırma yapıyordum, kankalarım da bu konuda bana yardımcı oluyorlardı. Yüzük alıp sevgilimin(!) parmağına takacaktım, romantik bir ortamda birlikte yaşama teklif edecektim, resmi anlamda evlenmesek de birlikte yaşama gibi pembe düşlerimiz olacaktı. Sonra ne mi oldu? Hüsran tabii ki! Hüsrana neden olan olayı anlatmaya hazır hissetmiyorum şu anda kendimi, belki ileride farklı bir yazıda bahsederim. Bu olay sonunda kendimi kötü hissettim, kafayı yeme tabirinin anlamını daha iyi kavradım. Bu süreçte kankalarımın yoğun desteğini aldım, yaşadığım travmayı daha sağlıklı atlatabilmek için psikolog seanslarına da gittim. Hakan ile yaşadığım travmamdan dolayı kimseyi taşlamak istemedim, ben de kusursuz değildim. Takipçilerimize önerebileceğin tek şey şudur: Ne yaşarsanız yaşayın, asla yalnız değilsiniz. Yeri geldiği zaman profesyonel destek almaktan çekinmeyin. Gerektiği yerlerde psikolojik ve psikiyatrik destek alın. Şu an çok iyiyim, yeni başlangıcımı spor maceramla yapmıştım ve bunu da paylaşmıştım zaten.

Yeni bir aşk yeni bir iş / Yine gülecek bir neden lazım:

Ruh halim iyi olduğundan gülümsemek için nedenler arayıp buluyorum. Gülümsemek, kahkaha atmak ne güzel bir özellikmiş. Beyin salgılıyor hormonları ve kendini rahatlayıp gevşemiş hissediyorsun. Yeni başlangıçlar heyecanlandırıyor beni. Aşkın, işin, çevrenin, insanların yenisi her zaman iyi olmasa da biz olumlu olmaya devam edelim anacığım!

Yeni bir duruş, yeni dokunuş, tek tek keşfetmem lazım:

Aysel Gürel adlı dâhinin kaleminden çıkan bu parçanın belki de en çapkın dizeleridir bunlar. Birilerine dokunup da onları keşfetmek kim bilir ne kadar heyecan verir insana! Vücudum yavaş yavaş biçimleniyor, insanlar karşısındaki tutuk tavrım geride kalıyor, yeni bir işle maddi durumum da düzeliyor, iyi olmak için güzel nedenler de buluyorum. Eeee, bundan sonra ne olacak!? Olgun, karizmatik ve beni beğenme ihtimali olan adaylara dokunup onları keşfetmek!

Günler güzel geçmedi unutmam lazım/ Asıp yüzümü kalmışım azcık kırıtmam lazım:

İçime attıklarımı anlatmak, asık yüzümden kurtulup kırıtmak hep yaptığım şeyler zaten. Sıkıntıların hepsini kazana koyup kaynatma işini de seve seve yaparım. Güzel geçmeyen günleri de unutma konusunda hiç zorluk çekmiyorum. Sevdiklerim yanımdaysa, içimi kıpırdatan parçaları da kulaklığımla dinliyorsam benden keyiflisi yok. 2019’daki durumum böyleydi, 2020 bizim için çok güzel olsun. Takipçilerimizi projelerimizle baş başa bırakma zamanı geldi. Son olarak da Kendime Yeni Bir Ben Lazım adlı eğlenceli parçayı da benim yerime dinlerseniz sevinirim. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle!

Yagami

 

1 OCAK 2020

Tokimeki Mononoke Jogakuen 3
(Çeviri & Temizleme:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Heart no Kakurega 8
(Çeviri:
Yankami Düzenleme: Zeze)

Koi wa Go Go! 4
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

What Does the Fox Say 132 [SON]
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinkaron)

Hello, I'm Your Stalker 29-30
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Zeze)

19 Tian 313
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Henai Girl 99-103
(Çeviri & Düzenleme: Shinkaron)

 

 

 

Kategori: Güncel Yazıları

YAKINDA

HF Chat

Developed in conjunction with Ext-Joom.com