• Brothers

  • Tsunaida Koi no Kanaekata

  • Tokimeki Mononoke Jogakuen

  • Heart no Kakurega

  • 1
  • 2

Hime'yi uğurlarken

Bayram şekerleri...

Bir ramazan ayını daha geride bıraktık. Günlük işlerin yoruculuğunun üzerine her gece dümteke dümtek sesleriyle uykudan uyanarak geçirdiğim bir aydan sonra kısa da olsa bir tatili hak ettiğimi düşünüyorum. O yüzden şu birkaç günü kendime ayıracağım. Sitedeki bütün arkadaşlarım adına tüm takipçilerimize iyi bayramlar dilerim!

Bu günceldeki neler var? Yarichin Bitch Club'ın ikinci bölümü var mesela. Epeydir doğru düzgün bir raw arayıp da bulamadığımız için gene şerit çekme yöntemine başvurmak zorunda kaldık. Yine de manganın hayranları için izlemeye değer bir bölüm çıkarttığımızı düşünüyorum. Emeklerin için teşekkürler Shinkaron. Yalnız anime öyle bir yerde bitti ki, acaba devamı da var mı diye merak ettim. Söz konusu OVAlar olunca böyle yarım bıraktıklarına çok şahit olduk gerçi. Bakalım, ileride devamı çıkarsa yine çeviririz.

Bu güncelin bir özelliği de Himegoto Asobi'yi bitirmiş olmamız. Bana sorarsanız güzel bir finaldi. Karakterlerin ve hikayenin gerçekçi tasarlanması mangalarda daima sevdiğim bir özelliktir. Bu bakımdan Himegoto Asobi, yaoi türünün gerçekçi örnekleri arasında yerini aldı benim için. Özellikle de çoook uzun bir zamandır Junjou Romantica ve Sekaiichi Hatsukoi gibi, mangakanın gerçekçi olduğunu iddia etmesine rağmen fantastik evrenleri aratmayan mangaları çeviren benim gibi birisi için, güzel bir deneyimdi. Düzenlemesini yapan Zeze'ye ve temizlemesini yapan Willjace'e emekleri için çok teşekkür ediyorum.

Junjou Romantica demişken... Onun da yeni bölümü geldi. Yavaş yavaş sona yaklaştığımızı hissediyorum bu mangada da. Eğer mangaka son dakikada Usagi'nin yeni bir akrabasını (Usagi'nin eniştesi falan belki ^_^) ortaya çıkarıp, daha önce tekrar tekrar yaşanan fasılları (trende karşılaşma, tesadüfen aynı yere gitme, bir sürü abartı hediyeler gönderme vb.) yeniden önümüze sürmezse bu manganın sonu yakındır. Artık Misaki'nin yapması gereken tek bir şey kaldı: Olan bitenleri abisine anlatmak. Ondan sonra da (muhtemelen) büyük bir reddedişin ardından gelen duygusal konuşmalar eşliğinde yapılacak bir kapanış, seriyi yıllardır takip eden sadık okuyucuları, bekledikleri mutlu sona kavuşturacaktır.

Darısı diğer serilerimizin başına diyelim...

Blondie

 

 

3 HAZİRAN PAZARTESİ

Yarichin Bitch Club 2
(Çeviri: Blondie Kodlama & Karaoke: Shinkaron)

Hora, Mimi ga Mieteru yo! 2 - 5
(Çeviri & Kodlama: Shinkaron)

Kimi to Kore Kara 5-6
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

Hana wa Saku ka 6
(Çeviri:
Nyoteida Düzenleme: Willjace)

Fluttering Feelings 47
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

Himegoto Asobi 15-15.5 [SON]
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

Sunshine & Bright Stars 64-65
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Scarlett)

What Does the Fox Say 113
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinkaron)

Junjou Romantica 48
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

Hey, Your Cat Ears are Showing! 65-66
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

19 Tian 287
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

 

 

 

Kategori: Güncel Yazıları

YAKINDA

HF Chat

Developed in conjunction with Ext-Joom.com