• Brothers

  • Tsunaida Koi no Kanaekata

  • Tokimeki Mononoke Jogakuen

  • Heart no Kakurega

  • 1
  • 2

Kızlarla

Geçen hafta Japonca sınavı için İstanbul'a gelmiştim ve geri dönmeden Willjace kardeşlerle de bir görüşeyim dedim. O günden beri yanlarındayım. Normalde nadiren film veya dizi izlediğimden "Şunu izlemiş miydin" sorusuna sürekli hayır cevabını verdiğimden, bana bir şey beğendirme konusunda pek sıkıntı çekmediler. Birlikte güzel film ve diziler izledik. Filmleri genelde ailecek izlerken, diziler BL olduğundan gizli gizli laptoptan izlemek durumunda kaldık. Arada bir basılma korkusuyla adrenalin de yaşadık tabii.

Ayrıca -her ne kadar kendileri aynı şekilde düşünmese de- üç tane kız kardeşim olması fikri çok hoşuma gittiğinden, aile ortamlarına imrenmeden edemedim. Tahmin edebileceğiniz gibi onlar da erkek kardeşleri olmasını tercih ederlermiş ama kendimden biliyorum, erkek kardeşlerden bir cacık olmuyor.

Cacık dedim de, canım cacık çekti. Film & dizi izlerken gördüğümüz yemek sahnelerinde "makarna mı yapsak", "ramen yiyelim mi", "çekirdek yok muydu yaa" gibi cümleler sık sık havada uçuştu. Özellikle de çekirdeği kaç ton yedim bilmiyorum. Hatta bir ara kızların gazına gelip yarım çokonat yedim de, şekerli abur cuburlara alışık olmadığımdan mı bilmem, midem bozuldu. Bir de 45 kilo bile olmayan tuzu kuru kızımızın "ye gitsin ya, battı balık yan gider" demesi yok mu. Böyle güvenilmez bir kaynağın lafıyla nasıl yedim o çikolatayı bilmiyorum.

E hep yiyip içip bir şeyler mi izlediniz dediğinizi duyar gibiyim. Şahsen ben olsam öyle düşünürdüm. Pek yalan da sayılmaz aslında. Ara sıra gezmeye çıksak da büyük oranda evdeydik. İki gün üst üste dışarı çıktıktan sonra üçüncü gün su koyveren biriyim zaten. Özellikle de yazın hava kararmadan dışarı çıkmak için ekstrem bir durum oluşmasını bekliyorum. Bu sefer de öyle oldu ve kızlarla evde oturup oyun oynamak ve bir şeyler izlemek daha cazip geldi. Zaten kalabalık olduğumuzdan oyunlar da eğlenceli oldu. Özellikle de kaybedenin eline vurduğumuz jenga oyunu favorimdi. Gerçi ben ele vurmaktan ziyade onları ısırmayı ve çimdiklemeyi tercih ettim ama kızlar nedense elimin üzerinde parmak izleri bırakmayı yeğlediler.

Bu yazının uzama potansiyeli fazla gibi, en iyisi bu civarlarda bırakayım. Projelerimizde emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz her zamanki gibi. Bir de son anda çevirisi gelen yeni animemiz Given'ı sevinçle karşıladık. Herkese iyi seyirler/iyi okumalar. Tekrar görüşmek üzere.

Shinkaron

 

 

16 TEMMUZ SALI

Given 1
(Çeviri: Blondie Kodlama: Shinkaron Karaoke: Susano'o)

Hora, Mimi ga Mieteru yo! 2 - 11-12 [SON]
(Çeviri & Kodlama: Shinkaron)

Ouji-sama no Riyuu 3-4
(Çeviri:
Yankami Düzenleme: Willjace)

Kimi to Kore Kara 13-14-14.5 [SON]
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Willjace)

Citrus + 6
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Willjace)

Fluttering Feelings 49
(Çeviri: Shinkaron Düzenleme: Zeze)

What Does the Fox Say 117
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinkaron)

Saezuru Tori wa Habatakanai 36
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

Finder Series 65
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Willjace)

The Priest's Chart 80-81
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Zeze)

Hello, I'm Your Stalker 16-17-18
(Çeviri:
Blondie Düzenleme: Zeze)

Hey, Your Cat Ears are Showing! 69-70
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

19 Tian 291
(Çeviri:
Shinkaron Düzenleme: Zeze)

 

 

 

Kategori: Güncel Yazıları

YAKINDA

HF Chat

Developed in conjunction with Ext-Joom.com