• Ikemen Girl to Hakoiri Girl

  • Kitaru Harekake no Ashita yo

  • Aoi Hana

  • A Painter Behind the Curtain

  • 1
  • 2

21. Günün Sonunda

 

Gecikmeli bir kasım güncelinden daha herkese merhaba.

Son anda karar verdiğimiz birkaç projemiz sebebiyle hafiften ay sonuna kaldık ama neticede bir şeyleri toparlayabildik.

Yaklaşık bir ay kadar önce "ortak manga mı editlesek" derken süreyi de göz önünde bulundurarak Mad Cinderella'yı önerdim. Herkesin kabul etmesi üzerine Blondie'ye haber uçurdum ve anında çevirilere başladı.

Zaten bir süredir hep aynı tarzda yaoi OVAları çevirmekten bıktığı için "yok mu şöyle eğlenceli bir manga yaa" deyip duruyordu. Kirepapa, Seitokaichou ni Chuukoku ve en son Finder no Hyouteki'yle uzun uzun uğraştığı için sıtkı sıyrılmış adamın. Mad Cinderella'nın komedisi iyi gelir diye düşündüm. Finder'ı falan bırakıp direkt ona başladı ve bir haftada ne var ne yok bitirdi. (Finder OVA'yı son ana bıraktığı için hafta sonu biraz heba oldu gerçi.)

A Painter Behind the Curtain'dan bir sürü bölüm vermeyi düşünen Zeze'nin planları da biraz suya düşmüş oldu ama gene de yetiştiği kadar yaparım diyerek ortak projeye dahil oldu. Willjace Cinderella'ya yer açmak için elindekileri bitirmeye çalışırken bense deli gibi elimdeki iki cilt Cinderella'yı bitirmeye kastım, çünkü teklifi yapan ben olduğum halde yetişmedi deseydim biraz saçma olurdu.

...

Yıl dönümü vesilesiyle bazı kısa serileri de bitirdik tabii. Tarinai Jikan ve Haru wo Daiteita Afterward'ı ne zamandır verelim diye düşünüyorduk, yıl dönümüne kısmetmiş. Haruka'nın çevirdiği Kitaru Harekake no Ashita yo ve Ikemen Girl to Hakoiri Musume'ye ise ikişer bölümlük giriş yaptık, devam bölümlerini yakında güncellerimizde bulabilirsiniz. Yankami, Blondie, Haruka, Willjace ve Zeze'ye tüm bu seriler için teşekkür ediyoruz.

Ikemen Girl hariç yeni bir yuri seriye başlamadık ama devam eden serilerimizden bölümler hazırladık. Aoi Hana, Murcielago, Collectors, School Zone, Citrus Plus ve Henai Girl için kimlere mi teşekkür ediyoruz? Susano'o, Zeze, Willjace ve bana. Kendime teşekkür istemişim gibi tuhaf bir cümle kurdum ama görmezden gelebilirsiniz.

Devam eden yaoi serilerimize de bölümler geldi bu süreçte. Okane ga Nai mangamıza bölüm değil cilt geliyor biliyorsunuz. Onun dışında A Painter Behind the Curtain, Blue Sky Complex, Finder Series, Sekaiichi Hatsukoi ve tabii ki 19 Tian'a bölümler geldi. Yankami, Zeze, Blondie, Willjace ve Misa'ya teşekkürlerimizi sunuyoruz (Bu defa kendimi es geçiyorum.) Finder'dan hem anime hem de manga geldiği için karışmasın diye animenin adını Finder no Hyouteki yaptım. İyi ki bunların bir sürü ıvır zıvır adı oluyor dedim. O kadar çoktu ki hangisini seçeceğimi şaşırdım.

Bu arada yaoi OVAlarda eski ekip üyelerimizden Nereus yardımcı oldu, ona da çok teşekkür ediyorum. Raw bulamadığımız animelerin altyazılarını kapatmak için biraz uğraşmak gerekiyor, o yüzden kendisinden o animelerle ilgilenmesini rica ettim. Kırmadı sağ olsun.

Animelerden söz etmişken, Maria-sama ga Miteru ve Marginal Prince serilerimizi de özel bölümleriyle vs bitirmiş olduk. Çeviriler için Susano'o ve Blondie'ye teşekkür ediyoruz. Sasaki to Miyano'nun OVAsı için Haruka'ya ve Dounika Naru Hibi için yine Susano'o ve Blondie'ye çok teşekkürler. Dounika Naru Hibi'yi aslında üçe böldük. GL kısmını Susano'o, BL kısmını Blondie çevirdi. Üçüncü kısmı bizi pek ilgilendirmediği -daha doğrusu hoşumuza gitmediği- için o kısmı hiç bulaştırmadık.

...

Başka ne var derseniz, aslında hakkından hiç de kolay gelmediğim bir Innocent Rouge var. Bir dönem her gün uğraşarak sonunda bitirdiğim, editlediğim en zor manga... Neyse ki severek yaptım, yoksa çekilir dert değildi. Son üç cildini toplu olarak verip seriyi bitiriyorum, tepe tepe okuyun.

Innocent'ın yanında editi çocuk oyuncağı gibi kalan Sangokushi'den ise sadece tek cilt bitirebildim, bu ne yaman çelişkidir... Ama Innocent'ı bitirdiğime göre artık ona da daha fazla vakit ayırabilirim.

...

Birkaç gündür geçmeyen migrenime rağmen böyle bir yazının içinden çıkabildiğim için çok mutluyum şu an. Umarım saçmalamamışımdır. Kafam daha da zonklamasın diye ani hareketlerden kaçınmaya çalışıyorum ama ayağa kalkmam yetiyor maalesef. Siz günceli inceleyedururken ben de yazıyı bitirmenin verdiği huzur hissini kullanarak iyileşmeyi deneyeceğim. Yakın zamanda görüşmek üzere.

Shinka

 

21 KASIM PAZARTESİ

Maria-sama ga Miteru 3rd 1-5 [SON]
(Çeviri: Susano'o Karaoke & Kodlama: Shinka)

Maria-sama ga Miteru 3rd Specials 1-5 [SON]
(Çeviri: Susano'o Kodlama: Shinka)

Maria-sama ga Miteru 4th 1-13 [SON]
(Çeviri: Susano'o Karaoke & Kodlama: Shinka)

Maria-sama ga Miteru 4th Specials 1-11 [SON]
(Çeviri: Susano'o Kodlama: Shinka)

Marginal Prince 1-13 [SON]
(Çeviri: Susano'o Karaoke & Kodlama: Shinka)

Marginal Prince OVA
(Çeviri: Blondie Karaoke & Kodlama: Shinka)

Seitokaichou ni Chuukoku 1-2 [SON]
(Çeviri: Blondie Kodlama: Nereus)

Kirepapa 1-2 [SON]
(Çeviri: Blondie Kodlama: Nereus)

Finder no Hyouteki 1-2 [SON]
(Çeviri: Blondie Kodlama: Nereus)

Sasaki to Miyano OVA
(Çeviri: Haruka Karaoke & Kodlama: Shinka)

Dounika Naru Hibi BL
(Çeviri: Blondie Kodlama: Shinka)

Dounika Naru Hibi GL
(Çeviri: Susano'o Kodlama: Shinka)

Mad Cinderella 1-27 [SON]
(Çeviri: 
Blondie Düzenleme: Zeze, Willjace, Shinka)

Innocent Rouge 65-88 [SON]
(Çeviri: 
Susano'o Düzenleme: Shinka)

Okane ga Nai 68.8-73.5 (Vol 16)
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

Aoi Hana 26-31.5
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Zeze Temizleme: Willjace)

Murcielago Cilt 19 (126-132)
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinka)

Haru wo Daiteita Afterward 1-6 [SON]
(Çeviri: 
Blondie Düzenleme: Zeze)

Tarinai Jikan 1-5 [SON]
(Çeviri: 
Yankami Düzenleme: Willjace)

Sangokushi Cilt 23 (123-128)
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinka)

A Painter Behind the Curtain 16-19
(Çeviri: 
Yankami Düzenleme: Zeze)

Blue Sky Complex 21-21.5-22 & Dj
(Çeviri: 
Blondie Düzenleme: Misa)

Ikemen Girl to Hakoiri Musume 1-2
(Çeviri: 
Haruka Düzenleme: Shinka Temizleme: Haruka)

Kitaru Harekake no Ashita yo 1-2
(Çeviri: 
Haruka Düzenleme: Zeze Temizleme: Haruka)

School Zone 96-99
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinka)

Finder Series 74-75
(Çeviri: Shinka Düzenleme: Willjace)

19 Tian 406-407-408
(Çeviri: 
Shinka Düzenleme: Zeze)

Collectors 21-21.5-22
(Çeviri: Susano'o Düzenleme: Shinka)

Sekaiichi Hatsukoi 32
(Çeviri: Blondie Düzenleme: Willjace)

Henai Girl 131-135
(Çeviri & Düzenleme: Shinka)

Citrus + 27
(Çeviri: Shinka Düzenleme: Willjace)

 

Kategori: Güncel Yazıları