• Kimi to Kore Kara

  • Hana wa Saku ka

  • Fluttering Feelings

  • Hora, Mimi ga Mieteru yo! 2

  • 1
  • 2

Sıradan bir çarşamba

Yoğun olduğum için buraya bir şey yazamasam da tatmin edici bir güncel hazırladık yine. Emeği geçen herkese teşekkürler. Hafta sonu bir güncel daha gelir büyük ihtimalle. Son sözü Do Won'a bırakıyorum.

Shinkaron

 

Yorum ekle

Devamını oku: Sıradan bir çarşamba

Kategori: Güncel Yazıları

Şeytan ve insan arasındaki aşkta 2. perde

Herkese selam. Gününüz güzel geçiyordur umarım. Herkes Avenger end game ve Game of thrones konuşuyor bu aralar ama bir de ben bahsedip olağan sohbeti yapmayayım dedim.:) Hem zaten ben BL dizi hayranıyım, bunlardan bahsedenlere hemen yeni bir dizi önerip sohbeti değiştiriyorum. :D Sizin için ise yeni başladığımız mangadan bahsederek devam edeceğim.

Bildiğiniz gibi bazı mangakaların bütün mangalarını yapmaya başladık. Bunlardan biri Natsume Isaku bir diğeri ise Yamamoto Kotetsuko. Şimdiki mangamız da ondan geliyor: Kimi to Kore Kara. Konya mo Nemurenai’nin devam mangası kendisi. Bu sefer Rikiya ve Endo yan çift olurken Verde ve Gorou’nun aşkına konuk olacağız. Şeytanla insan aşkının ikinci perdesi bizi bekliyor yani. Çeviren Blondie-san'ın elleri dert görmesin.

Güncelde Acid Town’dan da yeni bölüm var. Her yaptığımda içimde bir ukde oluyor nedense. Hala dövmeci neden öldü, onlar Çinde ne acılar çekti ve o Çinli inşallah acı çekmeden ölmez gibi nidalarla yapıyorum. Çok derin ve okunması gereken bir manga bana göre. Çeviren Shinkaron’u öpüyorum buradan. ;)

Bunlar dışında güncelde olmasa da Himegoto Asobi'den söz etmek istiyorum. Ki bu mangayı diğer ana mangasından daha çok seviyorum. Diğer mangada yaş farkı fazla olan bir çift varken bu mangada aynı yaşlardaki iki yetişkinin durumunu görüyoruz. Daha bir oturaklı ve günümüz şartlarına uygun çizilmiş gibi. Çeviren Blondie ve editleyen Zeze-san'ın elleri dert görmesin.

19 Tian'dan yine bölüm bizlerle. Mangaka yavaş yavaş hız verse güzel olur. Resmen  okuyucular olarak sürünüyoruz. Ben yorumlardaki fan artları daha çok bekler oldum. Onlar daha cüretkar oluyor genelde. ;) Shin ve Zeze'nin ellerine sağlık.

Güncelde yapılan bütün projelerde emek veren kişilerin ellerine sağlık bu arada. (Bu sefer kısa tutacağım yazımı. :)  Son olarak şu mangalara damga atan yabancı gruplardan dem vurmak istiyorum. O kadar kocaman damga atan ekiplerin ellerini kırmak istiyorum bazen. Onlar yüzünden Super Lovers neredeyse duraklama noktasına geliyordu. Gerçi güncelle aramızda bir bölüm kaldı. Şimdi damgayı kendi ellerimizle silip yapıyoruz. Ve bu zaten uzun ve bol balonlu olan bir manga olunca, üzerine böyle bir uğraş da eklenince cidden içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Ama sizin inadınıza yabancı gruplar, size rağmen yapacağız nidalarıyla bölümü yarıladık. İleriki günlerde  o da güncel mangalarda yerini alır.^-^

Willjace

 

Yorum ekle

Devamını oku: Şeytan ve insan arasındaki aşkta 2. perde

Kategori: Güncel Yazıları

Dıkşın!

Gördüğünüz üzere sitemiz (bu sefer gerçekten) geri döndü. Ben de Shin'in kafasını az ütülemedim, ne zaman açılacak, ne zaman açılacak diye. Şaka şaka sadece 2 kere sormuşumdur.
Güncelimiz her zamanki gibi dolu dolu ve şimdiki gençlerin tabiriyle "Ateş ediyor." Bunu ilk duyduğumda çok tuhaf gelmişti, hatta hala tuhaf geliyor ama bir kez olsun kullanmak istedim. Sizin de buna benzer tuhafınıza giden tabirler varsa anlamını söyleyip beni aydınlatabilirsiniz. Çoğunu duyunca anlamıyorum çünkü.
Projelerde emeği geçen herkese çoook teşekkürler. Tekrar görüşmek üzere...

Blondie

 

Yorum ekle

Devamını oku: Dıkşın!

Kategori: Güncel Yazıları

Bungee?

Selam!

Teknik bir sorun nedeniyle birkaç günlüğüne yayınımıza ara vermek zorunda kalsak da çok bekletmeden geri döndük! Ayrılık kısa olsa da siteye giremediğim her gece küçük bir stres yaşadım. Üçüncü günden sonra geri döndüğünü görünce de rahatladım. Teknik sorun her ne ise tekrar yaşanmaz umarım.

Bu seferki güncelimizde Yarichin Bitch Club var! Çevirebileceğimi söylemiştim ve çevirdim. Bunu bekleyenler olduğunu biliyorum. İkinci bölümü de çıkmış diye duydum. Uygun bir raw bulabilirsek onu da fazla bekletmeden çeviririm. Bu seferki uğraştırdı biraz. Umarım beğenirsiniz.

Duyduğuma göre Saezuru'nun da anime filmi çıkacakmış. Güzel haberler arka arkaya geliyor! Güncelde emeği geçen tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Görüşmek üzere

Blondie

 

Yorum ekle

Devamını oku: Bungee?

Kategori: Güncel Yazıları

Scarlett'in yolu buraya düşerse

 

Herkese selam, ben Scarlett. Beni burada görmek çok tuhaf gelmiş olmalı. Bana da aynı şekilde tuhaf hissettiriyor. Kendi sitemizde bile güncel yazısı yazmaktan kaçan (Çünkü yazmayı hiç beceremiyorum) ben işte buradayım. Shin'in ricasını kıramadım. Anlatmaya nerden başlasam acaba...

Öncelikle birçok kişi için mutluluk verici haberi paylaşmak istiyorum. A Guy Like You sonunda final vermiş olup, kendini tamamlanmış seriler içinde buluyor. Bu seri için anlatılacak çok fazla şey var aslında. Birçok kişinin yardımları ile şu an bu serinin finalini verebiliyoruz. Willjace kardeşler, Nelka, Abby, Shinkaron, Tsuguke ve Kitsune (Onun adını görmemiş olabilirsiniz ama artık bıktığım ve yorulduğum zamanlarda ona attığım bölümler oldu) Hepsine buradan kucak dolusu teşekkürler gönderiyorum. Umarım tekrar birlikte çalışma fırsatı buluruz.

Böyle desem bile bir seriye başlamadan önce oldukça düşünmem gerekiyor. Çalışmaya başladığım için hiçbir şeye zaman bulamıyorum. En üzücüsü ise çok fazla anime izleyemiyorum. Hatta dizi izlemeyi tamamen bıraktım diyebilirim. Kendimce stres atma yöntemim olduğu için manga ve kitap okumayı bırakamıyorum. Okumak bana göre izlemekten daha hoş geliyor. Mangalarda ve kitaplarda olan duyguyu, çoğu dizilerden veya animelerden alamıyorum. Şu sıralar kendime okuyacak kitaplar arıyorum önerileriniz varsa paylaşmaktan çekinmeyin lütfen. :D

Ben de geçen gün izlediğim bir filmi size önermek istiyorum. Eski bir yapım ama olsun. Belki benim gibi izlemeyenleriniz vardır. "İyi çocuklar ağlamaz" beni duygudan duyguya sürükleyen bir filmdi. Uzun zamandır bir filmde böyle ağlamamıştım. Kesinlikle izlenmesi gerektiğini düşünüyorum.

Çok konuştum, artık aradan çekilip sizi güncel ile baş başa bırakıyorum. Ama gitmeden önce, bu şarkı benden size olsun. Bu aralar en çok dinlediğim şarkıyı sizinle de paylaşmak istiyorum.

Shin'e bana yazma şansı verdiği için çok teşekkür ederim. Güncelde emek veren tüm herkese teşekkürler ve ellerine sağlık. Keyifli izlemeler/okumalar. :)

Project 46 - Forgettable (feat. Olivia)

Scarlett

 

Yorum ekle

Devamını oku: Scarlett'in yolu buraya düşerse

Kategori: Güncel Yazıları

YAKINDA

HF Chat

Developed in conjunction with Ext-Joom.com